01:01 | شنبه 31 فروردين 1398
Research Analysis Debriefing Day
پایگاه خبری راد: پیشنهاد بانک مرکزی که در سال گذشته مبنی بر حذف چهار صفر از پول ملی به هیأت دولت ارائه شده بود، برای بررسی در دستور کار کمیسیون اقتصادی هیأت دولت قرار گرفت.
بانک‌ها و صرافی‌ها، کد کارگزاری می‌گیرند
پایگاه خبری راد: نخستین جلسه هیأت مدیره بازار متشکل ارزی برگزار و پس از انتخاب مدیرعامل این بازار، مقرر شد تا تمامی صرافی‌های مجاز و بانک‌های عامل از درگاهی که متعاقباً اعلام می‌شود، نسبت به اخذ کد کارگزاری بازار متشکل ارزی اقدام کنند.
دست بانک‌ها از جیب بانک مرکزی کوتاه شد
پایگاه خبری راد: عملیات بازار باز روز گذشته در شورای پول و اعتبار به تصویب رسید تا با اخذ وثیقه از بانک‌ها در صورت اضافه برداشت از بانک مرکزی، جلوی نرخ‌های سود بدون منطق بانک‌ها گرفته و دست بانک‌ها نیز از جیب بانک مرکزی کوتاه شود.
پرداخت ۲۵۰۰ فقره تسهیلات به سیل‌زدگان لرستان
پایگاه خبری راد: مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت: به‌منظور کمک به سیل‌زدگان لرستان ۲۵۰۰ فقره تسهیلات در قالب قرض‌الحسنه و جعاله تعمیر مسکن پرداخت می‌شود.
تابش: حذف ۴ صفر اثر تعیین‌کننده‌ای بر تقویت پول ملی ندارد
پایگاه خبری راد: یک عضو شورای پول و اعتبار گفت که حذف چهار صفر اثر تعیین‌کننده‌ای بر تقویت پول ملی نخواهد داشت.
 بیمه همگانی ساختمان‌ها در برابر حوادث غیر مترقبه یک امر ضروری است
پایگاه خبری راد: یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که چندین بار تاکنون بحث بیمه همگانی ساختمان‌ها در مجلس مطرح شده، اما به نتیجه‌ای نرسیده است، بر لزوم پیگیری این موضوع تاکید کرد.
انتقاد شدید بانک مرکزی اتریش از دولت این کشور
پایگاه خبری راد: بانک مرکزی اتریش اعلام کرد دولت این کشور استقلال این نهاد را به مخاطره انداخته است.
پشت پرده حساب‌های بانکی مشکوک در یزد
پایگاه خبری راد: مدیر کل امور مالیاتی استان یزد، تمام اهتمام این سازمان را تعامل با مودیان برای وارد آمدن کمترین فشار مالی ذکر کرد و تاکید کرد: با بهره‌گیری از ظرفیت‌های قانونی آماده همکاری در جهت رونق تولید خواهیم بود.
راهکار یک اقتصاد دان برای کاهش تورم
پایگاه خبری راد: عضو هیات علمی دانشگاه مازندران گفت: جلوگیری از رشد نقدینگی و ارتقای توان تولید می‌تواند کاهش تورم را به همراه داشته باشد.
چک‌های برگشتی ۱۵ درصد کم شدند
پایگاه خبری راد: آمار بانک مرکزی از کاهش ۱۵ درصدی تعداد و هفت درصدی چک‌های برگشتی در بهمن ماه سال گذشته نسبت به ماه پیش از آن حکایت دارد.
حذف صفرهای پول ملی در دولت کلید خورد
پایگاه خبری راد: پیشنهاد بانک مرکزی که در سال گذشته مبنی بر حذف چهار صفر از پول ملی به هیأت دولت ارائه شده بود، برای بررسی در دستور کار کمیسیون اقتصادی هیأت دولت قرار گرفت.
جدیدترین اخبار